Projeler görünmüyor ALLPLAN 'da açıldıktan sonra görünmemektedir.

5 posts / 0 yeni
Son gönderi
egondiken
Projeler görünmüyor ALLPLAN 'da açıldıktan sonra görünmemektedir.
Versiyon: 
Allplan2021
Konu Detayları: 
Proje erişim hatası

Projeler PRJ Allmenu de gözüküyor ancak ALLPLAN 2021 de açtığımızda projeleri göremiyorum ve çalışmak için seçip çağıramıyorum.

Sorun ile ilgili geri dönüşünüzü bekliyorum.

Aluplan Destek Ekibi
Gönderdiğiniz ekran görüntü

Gönderdiğiniz ekran görüntü çözünürlük çok düşük yazılar okunmuyor.

egondiken
ALLPLAN YENİ KURULUMDAN SONRA PROJELER GÖRÜNMÜYOR!

Projeler PRJ Allmenu de gözüküyor ancak ALLPLAN 2021 de açtığımızda projeleri göremiyorum ve çalışmak için seçip çağıramıyorum.

Image Yükle: 
Aluplan Destek Ekibi
ALLPLAN YENİ KURULUMDAN SONRA PROJELER GÖRÜNMÜYOR!

Erdem bey selam,
Kurulumu workgroup manager ile yaptığınızı henüz anladım, hiç belirtmemişsiniz ve sorunuzdan anlaşılmıyor. Çözümü bulduğunuz için tebrikler.
Selamlar
Ferdi Dinekli

Aluplan Destek Ekibi
gönderdiğiniz ekran

gönderdiğiniz ekran görüntüleri tekrar incelendi ve 5.9.2021 gönderdiğiniz ile son gönderdiğiniz ekran görüntülerdeki Merkezi depolama klasörü farklı.

Bu duruma göre başka bir bilgisayar için ekran görüntü gönderdiniz veya Allplan'ı kaldırıp yeniden kurup farklı Merkezi depolma klasörü belirlediniz.

Ekteki ekran görüntüye bakarsanız projelerinizin olması gereken klasörde olmadığını görebilirsiniz.

Workgroup Merkezi Depolama Klasörü_1.png isimli ekran görüntüsü.

Ayrıca size cumartesi size telefonda projeleri görebilmeniz ve Workgroup yeni kurulum için https://faq.aluplan.com.tr/ yönlendirmiştim.

Allmenu 2021 >> Workgroup Manager >> Kullanıcı Yönet uygulamasından da Allplan kullanıcının admin yetki veya Allplan admin yetkisi olan bir bilgisayardan admin yetkisi olmayan kullanıcıya proje erişim izin açmanız gerektiğini söylemiştim.

Son gönderdiğiniz ekran görüntüde size normal çalışır gibi görünür ise önermediğimiz iki durum var.

1. Merkezi depolama klasör yolunda Türkçe özel karakter kullanmayınız.
  2. IP yerine bilgisayar ismi kullanınız lütfen.

Önermiyoruz: \\192.168.1.2\egİm_3b\Allplan_Prj_Server_21\Prj